PL EN

23.05.2013

Zakończenie prac żelbetowych i tradycyjna wiecha w osiedlu Nowy Przylądek w centrum Lublina

22 maja w środę odbyło się zawieszenie wiechy na Osiedlu Nowy Przylądek przy ulicy Północnej 4/6 w Lublinie. Ta tradycja budowlana symbolizuje zamknięcie jednego z kluczowych etapów budowy - zakończenie konstrukcji żelbetowej budynku i wykonanie ostatniej kondygnacji. Kolejny etap to realizacja elewacji wraz ze stolarką okienną. Planowane zakończenie I etapu inwestycji to koniec tego roku. 

Budowa osiedla Nowy Przylądek rozpoczęła się we wrześniu 2012 r. Do budowy osiedla zużyto ponad 3,5 tys. metrów sześciennych betonu. Dotychczas inwestycja pochłonęła 354 tony stali. Powierzchnia wykopu w inwestycji Nowy Przylądek wyniosła prawie 2 000 m2. Wysokość budynków od poziomu posadzki garażu do attyki wacha się od 19 do 21,5 metra.

Osiedle Nowy Przylądek powstaje przy ul. Północnej 4/6, w dzielnicy Czechów. To miejsce dla osób, które cenią sobie bliską odległość od centrum miasta. Inwestycja NAP Invest obejmuje  dwa budynki w niskiej zabudowie  położone na skarpie, z której rozciąga się malowniczy widok na lubelskie Stare Miasto oraz Zamek.

Na przełomie kwietnia i maja zakończyły się również prace nad konstrukcją żelbetową I etapu Osiedla Nowy Początek przy ul. Strzeszewskiego w Lublinie. 

Powrót do listy